Esinejad:


Estonian Voices
estonian voices estonian voices

Estonian Voices on Eesti viimase kümnendi üks silmapaistvamaid vokaalansambleid. Ansambel on tegutsenud aastast 2010 ja on hinnanud üheks omanäolisemaks á capella kollektiiviks nii Eestis kui maailmas. Estonian Voices'i koosseisu kuuluvad Kadri Voorand, Mirjam Dede, Maria Väli, Mikk Dede, Rasmus Erismaa ja Aare Külama. Vokaalkuuik viljeleb jazzi, folkloori ja pop-muusika sugemetega á capella muusikat. Kollektiivi repertuaar sisaldab suures osas liikmete endi originaalmuusikat, seadeid rahvamuusikast ning ka nutikaid arranžeeringuid tuntud jazz/pop hittidest. Sekstett esitab efektselt läbi komponeeritud muusikat, mis jääb seejuures avatuks ka improvisatsioonile. 2015 aastal sai Estonian Voices Eesti Muusikaauhindadel Parima Jazzalbumi auhinna ning 2016 aastal parima Jazzansambli tiitli.

Gretagrund
gretagrund gretagrund

Gretagrund viib sind seiklema läbi heledate ja tumedate toonide. Ansambli 4 instrumenti ja 4 vokaali täiendavad ja komplimenteerivad üksteist, sulavad ühte ja sammuvad siis taas omapäi. Selliselt moodustub veider ja põnev tervik. Bändi eestvedajad pianist Britta Virves ja laulja Maarja Aarma väljendavad oma mõtteid Gretagrundi originaalloomingus. Selles on omavahel seotud improvisatsioon ja arranzeeritud osad. Lisades sinna juurde ansambliliikmete omapoolse muusikalise nägemuse, vormub Gretagrundi tõeline nägu.

Bändi liikmed:
Maarja Aarma – vokaal
Britta Virves – klaver
Madis Meister – kitarr
Mihkel Mälgand – kontrabass
Jonas Bäckman – trummid
Linda Kanter – taustvokaal
Mari-Liis Aljas – taustvokaal
Mirjam Dede – taustvokaal

Mick Pedaja & Angeelia
mick ja angeelia mick ja angeelia

Mick Pedaja on muusik ja laulja, kes on siiani andnud välja kaks albumit EP “Ärgake” ning “Hingake / Breathe”. 2016. aastal EMA’l pälvis Mick aasta Indie/Alternatiiv albumi auhinna, ning on saanud head tagasisidet kriitikutelt ning melomaanidelt kui ka rahva seas. Tema elukaaslane, samuti muusik- ja muusikakirjutaja Angeelia oli tänavuse Eesti Laulu poolfinalist, keda varasemalt tuntud ka NOËP'i koosseisust. Angeelia looming on suuresti kunstiline, inspireeritud loodusest, inimestest, ilust. Koos on nad Mickuga loonud ühise kava, milles põimub nende mõlemi muusika läbi värvikirevate heli-ja hingetasandite.

Rändaja
rändaja rändaja

Rändaja kannab ja koob mahedalt meloodilist atmosfääri, mis hoitud emakeelse laulusõnaga. Lihtsalt puudutavate, aga ka salapäraste ning sügavamate värvingute kõrval jääb muusika paitavaks ja helgekõlaliseks. Rändaja soovib, et teeksid teekonnal oma hingele pai. Sina ise oledki end ümbritseva tundepildi looja, muusika on teekaaslane, julgustaja, meeldetuletaja. Kuulajaga sünniks otsekui maagiline ring, milles iga osaleja lisab tervikusse uue elemendi ja kus ükski lugu ei kõla kaks korda täpselt samamoodi. Laulud jutustavad lugusid nii rändurile avanevast suurest maailmast meie ümber kui ka kordumatust lõpmatusest iga inimese sees.

Ndioba (Senegal-Soome)
ndioba ndioba

Ndioba on Senegalist pärit bassi-virtuoos, laulja, multi-instrumentalist, keda iseloomustab ääretult soe esitus ning elurõõmust pakatav energia. Senegalis muusikalises keskkonnas üleskasvades puutus ka kokku erinevate stiilidega nagu mbalax, afrobeat, hip-hop, latin jne. 90-ndatel õppis ta Pariisis, kus sai tuttavaks prantsuse afro-muusika-maastikuga. Ndioba on koostööd teinud tuntud muusikutega üle maailma – Tony Momrelle, Freddy Moffett, Manu Guerrero, Fela Kuti Band, Kenny Garrett, Kiala & Udoh. Seal hulgas ka eesti muusikutega – Villu Veski, Sofia Rubina, Tiit Kikas, Raul Vaigla.

Koosseis:
Ndioba Gueye - Bass & Vokaal
Petter Määttänen - Trummid
Topi Korhonen - Kitarr
Mikä Mylläri – Klahvpillid ja trompet

Mari Kalkun
mari kalkun mari kalkun

Mari Kalkun on Võrumaa juurtega laulja, laulukirjutaja ja muusik, kelle muusika tunnussõnaks on vahetu. Ta käsitseb erinevaid pille – kandleid, akordioni, kitarri ja klaverit –, ent eeskätt tunneb Mari ära tema vägeva hääle järgi. Mari tundlikud meloodiad ja ruumilised helimaastikud on inspireeritud loodusest, eesti luulest, regilaulust ja elust enesest. Tähtsal kohal tema loomingus on ka võro keel. Mari on oma kontsertidega reisinud mitmel pool Euroopas ning Jaapanis. Tema värskeim, rahvusvahelise ansambli Runoruniga salvestatud album "Tii ilo" nomineeriti 2015. aasta folkalbumi tiitlile nii Eesti kui Soome muusikaauhindadel.

Anna Põldvee & Erki Pärnoja
anna põldvee ja erki pärnoja anna põldvee ja erki pärnoja

Lauljatar Anna Põldvee ja kitarrist Erki Pärnoja on siinsetel lavadel tuntud juba kümmekond aastat. Anna on teinud koostööd pianist Tõnu Naissooga ning andnud arvukalt kontserte oma generatsiooni silmapaistvatest muusikutest koosneva ansambliga Unna Torm. Erki koosseisudest on hetkel aktuaalseim tema sooloalbumi kava esitav ansambel Erki Pärnoja : Efterglow. Anna ja Erki viimane ühine etteaste Jazzkaarel pälvis suure publikuhuvi ning väga sooja järelkaja. Kava, millega publiku ette astutakse, on värvikirev ja eklektiline valik laule erinevaist ajastuist, mis leiavad uue tõlgenduse läbi Anna jazzitunnetuse ja Erki ainulaadse kitarrikäsitluse.